SAPOL Sport Arena Polska

Firma SAPOL pomaga optymalizować wykorzystanie boisk sportowych poprzez montaż hal ciśnieniowych na obiektach w okresie zimowym.

Boiska stają się przestrzenią uniwersalną, która może być wykorzystywana bez względu na pogodę i czas, bez konieczności stosowania nieodwracalnych rozwiązań.

Dlaczego warto zadaszyć swoje boisko?

Od października do kwietnia możliwość gry na otwartym boisku to w polskim klimacie loteria, w której coraz rzadziej sportowcom amatorom udaje się wygrywać.

Wszyscy którzy graja aktywnie w sezonie letnim, szukają możliwość kontynuowania tego, co sprawia im przyjemność – także w niesprzyjającym pogodowo okresie – od października do kwietnia.

Dzięki hali ciśnieniowej inwestor jest w stanie odzyskać stracony czas, a co za tym idzie – pieniądze.

Jesienny obraz infrastruktury piłkarskiej pod gołym niebem, to najczęściej błoto, liście, woda – warunki dalekie od tych, które zachęciłyby kogokolwiek do uprawiania sportu. Nie chodzi tutaj tylko o komfort – w takich okolicznościach łatwo jest o kontuzję.

Wcześnie zapadający zmrok dodatkowo ogranicza liczbę osób, które mogłyby korzystać z boiska pod gołym niebem

Zastosowanie

Sapol_logo_RGBHala ciśnieniowa dostosowuje się do istniejącego boiska (dostępnego terenu). Oznacza to, możliwość zastosowania także tam, gdzie teren wokół boiska jest niewielki.

Kąt wznoszenia się ścian hali ciśnieniowej jest tak obliczony, że umożliwia optymalne wykorzystanie placu gry.

Przykrycie hali stanowi biała powłoka wykonana z włókien poliestrowych, pokryta dwustronnie warstwą PCV oraz lakierem akrylowym.

Powietrze zgromadzone między powłokami jest najlepszym izolatorem i znakomicie stabilizuje sztywność membrany.

Powłoka, z której wykonane jest pokrycie hali, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie, odpornością na zmiany warunków atmosferycznych oraz łatwością usuwania zanieczyszczeń atmosferycznych.

Kompleksowość i czas realizacji

Sapol_logo_RGBHala ciśnieniowa to zbiór kilku elementów – powłoki, systemu wentylacyjnego, systemu grzewczego, systemu awaryjnemu, systemu oświetleniowemu, drzwi awaryjnych, systemu mocowania.

Naszą przewagą jest to, że nie traktujemy tych części oddzielnie. Nasze hale projektowane są jako całość, a każdy element dopasowywany jest indywidualnie do warunków przedstawionych nam przez zleceniodawcę.

W przypadku hali ciśnieniowej, po wykonaniu prac przygotowawczych, potrzebne są jedynie dwa dni na uzyskanie pełnej funkcjonalności pozwalającej na pełne korzystanie z obiektu. Tyle samo trwa demontaż przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Bezpieczeństwo

Sapol_logo_RGBKażda hala ciśnieniowa wyposażona jest w automatyczny system awaryjny – jest to niezależny system wentylacyjny napędzany silnikiem diesla. W przypadku braku zasilania silnika głównego automatycznie uruchamia się system awaryjny, utrzymując stabilne, właściwe ciśnienie w hali.

System awaryjny bada również w trybie ciągłym ciśnienie w hali i w miarę potrzeby uzupełnia brakujące powietrze.

Całość powłoki, zamocowana do ławy fundamentowej za pomocą elementów mocujących, utrzymywana jest w górze dzięki systemowi wentylacyjno-grzewczemu, stale wdmuchującemu odpowiednią ilość powietrza do wnętrza hali. Ten system utrzymuje właściwą sztywność całej konstrukcji.

 

Ogrzewanie

Sapol_logo_RGBDo ogrzewania konstrukcji ciśnieniowej wykorzystuje się, utrzymujący powłokę w górze, system wentylacyjno-grzewczy. Do wnętrza hali wdmuchiwane jest gorące powietrze, które zostaje ogrzane na skutek przepływu przez radiator systemu wentylacyjno-grzewczego.

Za pomocą termostatu umieszczonego wewnątrz hali, system wentulacyjno-grzewczy automatycznie utrzymuje zadaną temperaturę.

Opisany typ ogrzewania cechuje się wieloma zaletami. Najważniejszą jest likwidacja nieekonomicznego ogrzewania obiektu w godzinach, w których nie jest użytkowany. Czas od momentu włączenia ogrzewania do momentu uzyskania temperatury pozwalającej prowadzić zajęcia wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut – w zależności od temperatury na zewnątrz hali.

Oświetlenie

Sapol_logo_RGBNasze hale ciśnieniowe, jako jedyne w Polsce, posiadają możliwość umieszczania świetlików, co podnosi komfort korzystania z obiektu i ma niebagatelny wpływ na obniżenie kosztów jego eksploatacji.

Dodatkowym atutem hali ciśnieniowej jest wysoka przepuszczalność światła, co ogranicza konieczność wcześniejszego uruchamiana oświetlenia, przekładając się na niższe koszty.

Do oświetlenia wykorzystuje się zestawy projektorów z żarówkami metalo-halogenkowymi, dającymi białe widmo światła, co umożliwia właściwe oświetlenie placu gry.

Istnieje także możliwość wyprodukowania całej powłoki z przeźroczystego materiału, co pozwala na używanie zewnętrznego oświetlenia istniejącego na boisku.

Skontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 607 67 77 76 w godzinach od 10 do 18.

Kontakt